Peugeot 206 club CZ&SK


Vítejte na oficiálních stránkách českého&slovenského Peugeot 206 clubu!

Jak zjistím hladinu oleje

Hladinu oleje na 206ce jde zjistit hned dvěma způsoby. První a nejsnažší je otočit klíčkem do pozice zapalovaní. Není to sice u všech 206tek, ale o tom později.

  • U verze MUX se místo ukazatele najetých kilometrů ukážou čtverečky, kde čím jich je méně plných, tím je v autě méně oleje. Naopak čím je jich více, tím je ho tam více. Na fotografii níže je zachycen stav, ve kterém auto ukazuje půlku, tedy, že by se mělo dolít přibližně půl litru oleje.
  • U verze neMUX se rozsvítí ukazatel teploty oleje a zvedne ručička. Čím výš je, tím více je tam oleje a opačně. Opět tato informace je vidět na fotografii.

U obou verzí se stav hladiny oleje ukáže na přibližně 10 vteřin, poté se u MUXu přepně na ukazatel najetých kilometrů a u neMUXu začne ukazovat zpět teplotu oleje.

Toto byl pohodlnější způsob, jak to u většiny 206tek jde zjistit, bohužel některé ale informaci o teplotě oleje nemají. Jedná se zejména o jedny z prvních, tedy neMUXových a nebo první automaty. V takovém případě je nutné otevřít kapotu motoru, v motorovém prostoru najít měrku oleje a tu zkontrolovat. Mezi horní a dolní ryskou bývá obvykle rozdíl cca 1 litr oleje.

Zobrazení hladiny oleje u verze MUX

Zobrazení hladiny oleje u verze MUX

Zobrazení hladiny oleje u verze neMUX

Zobrazení hladiny oleje u verze neMUX