Peugeot 206 club CZ&SK

III. velký sraz našeho malého 206 clubu

18.09.2015

O tomto víkendu (18.- 20.9 2015) se uskutečnil třetí velký sraz našeho Peugeot 206 clubu. Naší přítomnost si mohli užít obyvatelé malé vesničky se jménem Ostrov nad Oslavou, která se nachází poblíž města Žďár nad Sázavou. Osobně si myslím, že celé okolí této vesničky i tohoto velkého města o nás věděli, protože jsme jim jejich klasický, sobotní oběd zpříjemnili pohledem na 20 jedinečných, naleštěných a jinak upravených drobečků, co se těmito místy v podobě spanilé jízdy prohnali. Jak to celé ale začalo?

Pro mne celý začátek byl v pátek okolo dvanácté hodiny, tedy lehce po obědě, když jsem čekal na Lukáše. Lukáš naštěstí vše naprosto perfektně měl naplánované a tak jsme měli spoždění jen skoro hodinu :D. Společně jste tedy z Prahy až do Ostrova nad Oslavou jeli v sestavě třech stříbrných vozů 206 z nich jeden byl RC, jeden klasický model a pak já se svým CC. Kdyby se k nám přidal příště ještě nějaký kombík a GT, byla by to jedinečná ukázka celé modelové série vozu 206. Lukáš nás tedy úspěšně vedl k cíli, když v tom náhle stojíme u krajnice… Ti co byli na předchozím srazu jistě tuší co se stalo a není potřeba to zde rozebírat ;) nicméně dorazili jsme :D

První asi společná aktivita bylo vyházení některých věcí z aut a společný nákup. Po návratu do SDH jsme přivítali nové členy a následovalo zprovoznění všeho, co se později odehrávalo. V těchto akcích bych asi největší poděkování udělil Hance, která jako jediná svedla narazit sud tak, aby byl k použítí a následné akce se tak mohli rozjet v plném proudu.

Není nad to, popít s přáteli, pokecat a vyměnit si zkušenosti ohledně modelu. Také se dělalo několik nočních fotek které jsou vidět níže a celé se to neslo v přátelském duchu. Co se ale v přátelském duchu neneslo bylo vstávání. Jistě to všichni znáte, sotva jste ulehli do postele, už je 10 hodin ráno, je potřeba vstát a kdo by vstával rád? Ja osobně tedy ne :D.

První akcí sobotního rána bylo focení našich drobečků na plachtě a poté následovalo řazení na spanilou jízdu a odjezd kam jinam než do míst, kde si dáme oběd. K jídlu byl steak, nebo alespoň pro náš stůl. Co jsem tak zaregistroval, sešlo se nám tam hned šest steaku, to ale neznamená že byl malý výběr, spíš naopak :D Lukáš ještě na stěnu hospody vyvěsil klubovou vlajku a žranice mohla začít. Po dobrém jídle následovalo několik fotek u místního rybníka a pak celý průvod všech 206tek pokračoval zpět k SDH Ostrov nad Oslavou.

Jídlo jsme sice již měli za sebou, ale to hlavní teprve před sebou. Vůbec poprvé v historii našeho klubu byli připraveny disciplíny o trofeje. Chtěl bych poděkovat panu Danielovi s manželkou za zprostředkování pohárů, jejich opravdu bezkonkurenční dančí guláš, steaky a česnečku, která na nás každé ráno čekala. Po příjezdu jsme se tedy utkali v hned několika disciplínách. Jednalo se o nejhlasitější výfuk, nejhlasitější audiosoustavu, nejšikovnějšího řidiče. Zde zmíním Lenku, která dovedla s autem zacouvat k tyči s přesností na 11mm a také nás čekala neon show. Krom těchto disciplín byla ještě jedna, ta, ve které se vyhodnocovala nejhezčí 206ka.

Po těchto akcích se pak grilovalo a samozřejmně pilo, dělali fotky a předali se ceny.

Ráno následujícího dne pak proběhl úklid a postupné opuštění SDH Ostrov nad oslavou. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat šéfkuchaři panu Danielovi s manželkou, SDH Ostrov nad Oslavou za pronájem prostor, Deníku Vysočina a také celému pořadatelskému teamu, který se staral o snadný, hladký a ve všech ohledech bezproblémový chod celé této akce. Děkuji!

Ještě než toto všechno ukončím, bylo by dobré zmínit několik chvil, které pobavili opravdu všechny. Vše odstartoval Ricardo se svojí hláškou „Je tady někde WiFi?“. Jako na pobavení opravdu dobrý, nicméně později, díky své jedinečně oslnivé bundě dostal přezdívku Billboard :D. Dále následovala klasická parodie na poslední díl Ano, šéfe! „Někdo mi dal hrníček do jiného kyblíčku.“. Sobotní večer se nesl v napodobení zvuku benzínového motoru, aneb Lukáše slavné wutututu a již klasické hlášky „nejsi ty ten s tou 206kou?“. Je ale možné že jsem na některé perličky zapoměl a tak pokud si ještě na něco vzpomínáte, komentáře jsou vám plně otevřeny :D

A úplným závěrem, i když vím, že už minimálně jeden byl, ale toto si neodpustím, bych chtěl poděkovat všem, co se této akce účastnili. Jste skvělá banda lidí, a jsem opravdu rád, že jsem vás mohl poznat, že jste si dokázali udělat čas a sejít se s ostatními, protože kdyby jste takový nebyli, bylo by to jiné, nebylo by to tak super a nebylo by nás třeba ani tolik. Ještě jednou vám všem děkuji.

PS: i když vím že už je to asi už trochu moc, fotky zde nejsou všechny, postupně je sem budu dávat, nicméně aby zde alespoň něco bylo :D

Komentáře ke srazu

Napsat nový komentář

Všechny své komentáře píši tak, aby byly nápomocné, vstřícné a nikoho neuráželi. V opačném případě žádám, aby byl můj účet zablokován alespoň na týden a po celou dobu jsem neměl možnost nic komentovat.

Zároveň s tímto potvrzuji, že zadaný email byl vyplněn správně, protože vím, že na něj přijde autorizační zpráva a bez jejího potvrzení nebude komentář vidět.